Milion dolarów w wieku 35lat Jak?

Aby stać się milionerem przed 35 rokiem życia trzeba by było nie iść na studia, tylko ciężko pracować przez 12 lat. Jak Drock został milionerem przed 35 rokiem życia, dzięki pięciu radom?

Wyciąganie wniosków z obserwacji własnych rodziców oraz słuchanie ich życiowych porad może skutkować niebagatelnym podejściem do życia. Drock to lobbysta z Waszyngtonu, który poświęcił 12 lat na intensywną pracę, aby móc cieszyć się uzbieranym milionem dolarów.

Na jego sukces życiowy i obecne życie miała wpływ przede wszystkim relacja z mamą. To matka udzielała mu rad, dzięki którym tak szybko dorobił się miliona dolarów. Jak donosi Business Insider Drock prowadzi bloga, w którym określa swoją mamę jako najlepszego doradcę finansowego. Jego matka uzyskała oszczędności miliona dolarów miesiąc przed synem. Jej życiową misją było inwestowanie w nieruchomości oraz giełdę. Jej zdaniem nie może trzymać się sztywno reguł ,trzeba być elastycznym.

Sukces w postaci oszczędności miliona dolarów Drock określił na podstawie pięciu zasad:

1.Pracuj więcej niż na etacie, niż 8 godzin dziennie. Oznacza to, że najlepiej oprócz etatowej pracy, warto dorobić sobie na zleceniach.

2. Inwestuj w zadłużone nieruchomości. Akurat ten punkt jest możliwy do spełnienia jeśli rodzic ma już zaoszczędzone pieniądze i może zainwestować wraz z dzieckiem w jakąś nieruchomość. Jeżeli nie masz np. 400 000 złotych, to trudno żebyś ten punkt spełnił.

3. Inwestowanie w papiery wartościowe i tutaj trzeba mieć już jakiś strat w postaci akcji od rodziców, jaki miał Drock.

4. Trzeba być człowiekiem renesansu. Rozwijać się i zmieniać pracę, tak aby zarabiać więcej. Można raz pracować na etat a raz na własnej działalności. Dokształcanie się i inwestycja w siebie to klucz do sukcesu.

5. Bycie elastycznym oznacza brak poddawania się przy porażkach. Dążenie do osiągnięcia sukcesu powinno być niezależne od porażek, które zawsze kiedyś wystąpią.

Zastosowanie tych rad nie będzie łatwe. Nie każdy ma rodziców dysponujących akcjami i finansami potrzebnymi do zakupu nieruchomości. Jednak wiedza zdobyta dzięki tej wiadomości uświadamia jak ważne jest kształtowanie przedsiębiorczości rodzinnej, przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie.

Dodaj komentarz